دستگاه خودکار ماساژ قلب - Automated CPR


احیاء قلبی- ریوی شامل اقداماتی است که برای بازگرداندن اعمال حیاتی دو عضو مهم قلب و مغز انجام می‌شود و تلاش می‌شود تا گردش خون وتنفس به طور مصنوعی تا زمان برگشت جریان خون خودبخودی بیمار برقرار شود.

بدلیل اینکه بدون این اقدامات به علت فقدان اکسیژن ، مرگ مغزی دائمی در عرض زمان کمتر از6-4 دقیقه (زمان طلایی) ایجاد می‌شود واژه احیاء قلبی ریوی(CPR) در سال 1988 به احیاء قلبی، ریوی و مغزی(CPCR) تغییر نام داد.

ایست قلبی- تنفسی بی گمان یکی از خطیرترین وضعیتهایی است که نیاز به اقدام فوری جهت حفظ حیات و پیشگیری ازضایعات جبران ناپذیر اندامهای حیاتی بدن دارد. این اقدامات بر اساس پروتکل‌های خاص و معمولا توسط تیم احیا (که متشکل از پزشکان و پیراپزشکان ماهر هستند) صورت می‌گیرد.

اما در اورژانس پیش بیمارستانی در صورت نیاز به انجام عملیات احیا قلبی ریوی ، تکنسین های فوریتهای پزشکی این کار را به صورت دو نفره انجام می دهند. این در حالی است که در بسیاری از مواقع زمانی بیمار دچار ایست قلبی می شود که یکی از تکنسین ها در حال انجام رانندگی بوده و عملیات احیا به صورت یک نفره در کابین عقب آمبولانس انجام می شود.

انجام عملیات احیا با تعداد نفرات کم بسیار دشوار می باشد ، لذا برخی از شرکت های سازننده تجهیزات پزشکی به فکر ساخت دستگاههایی جهت کمک به تیم های درمانی افتاده اند و در همین زمینه محصولات مختلفی به بازار ارائه کرده اند.

شرکت Zoll نیز در زمینه احیا قلبی ریوی ، دستگاه ماساژ خودکاری به نام Auto pulse ارائه کرده است که می تواند به کمک تیمهای درمانی بویژه تکنسین های فوریتهای پزشکی بیاید.

این دستگاه ویژگی های زیادی دارد که می توانید برای مشاهده کاتالوگ دستگاه اینجا کلیک کنید.

ضمنا برای مشاهده فیلم نحوه کار دستگاه اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده فیلم دوم اینجا کلیک کنید.

 

 

/ 2 نظر / 1127 بازدید
علی

وبلاگ زیبایی دارید ، موفق باشید

دانشجو

ممنون مفید بود